banner

luleposten
Hem Föreningen Styrelsen Aktiviteter Övrigt Gästbok Porsörundan 2011

Boule Bowling Bangolf Skidor Löpning Cykel Simning Kubb Skidor

Skidor 2009

RESULTATLISTA för Post-SM på skidor i Luleå 2005
2005-03-12



Arrangör: Lulepostens IF




                                Resultat  Damer tävling
                                =======================

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    110 Carina Modén              Östersund PIF              33:55          0
2    111 Monika Mattsson           Östersund PIF              36:19       2:24
3    103 Christel Asp              Morapostens IF             37:27       3:32
4    105 Ann-Kristin Andersson     Skelleftepostens IK        37:52       3:57
5    104 Gunnel Gånors             Morapostens IF             39:01       5:06
6    106 Annelie Buller            SPIK                       42:11       8:16
7    112 Ingrid Blomqvist          Lulepostens IF             42:36       8:41
8    102 Katarina Hansson          Lund PKK                   44:22      10:27
9    107 Margareta Berglund        Umepostens IF              45:38      11:43
10   101 Evy Ruthqvist             Lulepostens IF             47:03      13:08
11   108 Lilian Nordlander         Örnsköldsvik PIF           51:22      17:27
12   109 Siri Grahn                Örnsköldsvik PIF           55:09      21:14





                                Resultat  Herrar tävling
                                ========================

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    173 Vilhelm Hampusson         Umepostens IF              26:25          0
2    122 Mikael Tärning            Falköping PIF              28:17       1:52
3    171 Göran Sahlin              Falköpings PIF             28:36       2:11
4    134 Tomas Riström             Lulepostens IF             28:37       2:12
5    157 Ulf Tingström             SPIK                       28:40       2:15
6    123 Patrik Jakobsson          Falköping PIF              28:49       2:24
7    127 Håkan Harila              Lulepostens IF             28:51       2:26
8    126 Harry Olli                Lulepostens IF             28:52       2:27
9    150 Tommy Lundberg            Skelleftepostens IK        29:16       2:51
10   120 Roger Hagberg             Eskilstuna PIF             29:36       3:11
11   128 Ingvar Johansson          Lulepostens IF             30:53       4:28
12   159 Einar Westman             Umepostens IF              31:45       5:20
13   165 Bert-Ove Andersson        Östersund PIF              31:57       5:32
14   167 Ove Hemmingsson           Östersund PIF              32:00       5:35
15   148 Rolf Wright               Skelleftepostens IK        32:14       5:49
16   155 Roland Hellberg           SPIK                       32:19       5:54
17   132 Mats Dahlberg             Lulepostens IF             32:20       5:55
18   163 Nils Gustafsson           Vetlanda PIF               32:33       6:08
19   169 Larry Markström           Lulepostens IF             32:50       6:25
20   141 Anders Liljedahl          Skelleftepostens IK        33:11       6:46
21   131 Lars Håkansson            Lulepostens IF             33:12       6:47
22   154 Kjell Dysenius            SPIK                       34:24       7:59
23   130 Jeffery Pedersen          Lulepostens IF             35:01       8:36
24   133 Robert Johansson          Lulepostens IF             35:33       9:08
25   135 Urban Brännström          Lulepostens IF             36:02       9:37
26   156 Stig Eriksson             SPIK                       36:10       9:45
27   142 Elon Lindvall             Skelleftepostens IK        36:17       9:52
28   162 Peter Karlsson            Uppsala PIK                36:40      10:15
29   139 Bertil Eriksson           Morapostens IF             37:11      10:46
30   124 Per Arne Hedman           Gävle PIK                  37:15      10:50
31   121 Christer Gunnarsson       Falköping PIF              37:18      10:53
32   149 Thomas Granlund           Skelleftepostens IK        37:22      10:57
33   146 Lars Bergstedt            Skelleftepostens IK        37:34      11:09
34   144 Holger Lind               Skelleftepostens IK        38:33      12:08
35   138 Rolf Schütts              Mjölby PIF                 39:04      12:39
36   140 Eje Fasth                 Nässjö PIF                 39:12      12:47
37   160 Kjell Bredhult            Umepostens IF              40:46      14:21
38   153 Jörgen Larsson            SPIK                       41:07      14:42
39   158 Bo Carlsson               Umepostens IF              41:13      14:48
40   145 Lage Sandström            Skelleftepostens IK        41:14      14:49
41   170 Jan Åke andersson         Halmstads PIF              41:46      15:21
42   164 Jan Edén                  Vindeln PIF                41:47      15:22
43   125 Allan Johansson           Lulepostens IF             41:50      15:25
44   174 Fredrik Karlsson          Umepostens IF              43:19      16:54
45   172 Kjell Beckman             Lulepostens IF             43:39      17:14
46   175 Peter Grönberg            Umepostens IF              49:49      23:24
47   143 Hans Söderström           Skelleftepostens IK        50:53      24:28
48   166 Lars Gunnarsson           Östersund PIF              52:03      25:38
     168 Rolf Jonsson              Östersund PIF              52:03      25:38





                                Resultat  Motion 10 km
                                ======================

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    348 Ove Eriksson              Norrtälje PIF              34:03          0
2    443 Roland Jonsson            Umepostens IF              36:29       2:26
3    507 Mikael Boman              Lulepostens IF             36:55       2:52
4    314 Christer Näslund          Lycksele PIF               37:30       3:27
5    516 Per Ekervhen              Lulepostens IF             37:49       3:46
6    237 Pelle Nordlöf             Gävle PIK                  39:02       4:59
7    287 Anne-Gerd Isaksson        Kalix PIF                  39:33       5:30
8    510 Ronald Nilsson            Lulepostens IF             39:44       5:41
9    509 Peter Burman              Lulepostens IF             40:09       6:06
10   498 Börje Sandström           Lulepostens IF             40:22       6:19
11   417 Lars-Olov Lövdahl         Sundsvall                  41:09       7:06
12   329 Olle Eriksson             Morapostens IF             41:10       7:07
13   279 Stig Holmqvist            Härnösand PSK              41:23       7:20
14   254 Leif Sällman              Göteborg PIF               41:55       7:52
15   225 Niklas Hjalmarsson        Falköping PIF              42:33       8:30
16   379 Lars Eriksson             Skelleftepostens IK        42:34       8:31
17   274 Bo Lindström              Halmstad PIF               42:46       8:43
18   511 Ulf Hellström             Lulepostens IF             43:09       9:06
19   515 Anders Ågren              Lulepostens IF             43:31       9:28
20   469 Magnus Sigvardsson        Vindeln PIF                44:01       9:58
21   442 Mikael Andersson          Umepostens IF              44:23      10:20
22   331 Stig Davidsson            Morapostens IF             44:24      10:21
23   330 Rune Gudmarsson           Morapostens IF             44:25      10:22
24   490 Bengt Eklund              Östersund PIF              44:38      10:35
25   430 Bengt Lövgren             Umepostens IF              44:42      10:39
26   508 Per Blomqvist             Lulepostens IF             44:43      10:40
27   438 Lasse Pettersson          Umepostens IF              44:51      10:48
28   326 Kenneth Momqvist          Morapostens IF             44:53      10:50
29   475 Mikael Nyberg             Visby PIF                  44:54      10:51
30   428 Åke Elfving               Trollhättan PIF            45:03      11:00
31   464 Björn Lindmark            Vindeln PIF                45:08      11:05
32   482 Lars Eriksson             Örebro PIF                 45:11      11:08
33   450 Ingemar Andreasson        Varberg PIF                45:12      11:09
34   462 Bengt Nilsson             Vindeln PIF                45:31      11:28
35   466 Ewa Wiklund               Vindeln PIF                45:41      11:38
36   360 Rune Svensson             Nyköping PIF               45:43      11:40
37   504 Lars Larsson              Lulepostens IF             45:58      11:55
38   350 Torbjörn Lindström        Norrtälje PIF              46:14      12:11
39   305 Jörgen Rutqvist           Lulepostens IF             46:34      12:31
40   493 Hans Wallin               Östersund PIF              46:47      12:44
41   517 Jan-Erik Larsson          Lulepostens IF             46:50      12:47
42   266 P-O Andersson             Göteborg PIF               47:04      13:01
43   288 Ronny Sundén              Kalix PIF                  47:15      13:12
44   302 Erik Engblom              Ludvika PIF                47:18      13:15
45   440 Maria Jacobsson           Umepostens IF              47:51      13:48
46   441 Maria Jakobsson           Umepostens IF              48:04      14:01
47   318 Sven-Åke Nilsson          Lycksele PIF               48:22      14:19
48   231 Mats Åberg                Gävle PIK                  48:45      14:42
49   385 Roy Westman               Sollefteå PIK              48:46      14:43
50   228 Lars Lindbäck             Gävle PIK                  49:04      15:01
51   239 Tomas Björklund           Gävle PIK                  49:05      15:02
52   404 Lennart Söderhäll         SPIK                       49:28      15:25
53   502 Jörgen Enman              Lulepostens IF             50:12      16:09
54   505 Marie-Louise Lax          Lulepostens IF             50:15      16:12
55   367 Kalle Göthesson           Nässjö PIF                 50:23      16:20
56   270 Thomas Samuelsson         Göteborg PIF               50:24      16:21
57   397 Ingemar Persson           SPIK                       50:35      16:32
58   481 Jan Noren                 Örebro PIF                 50:38      16:35
59   489 Ulla Strandberg           Örnsköldsvik PIF           50:44      16:41
60   487 Per-Åke Ahlenius          Örnsköldsvik PIF           50:46      16:43
61   202 Louise Pettersson         Borlänge PIF               50:57      16:54
62   472 Dennis Östberg            Visby PIF                  50:58      16:55
63   289 Mårten Nordmark           Kalix PIF                  51:06      17:03
64   358 Nils-Gunnar Carlsson      Nyköping PIF               51:10      17:07
65   307 Mikael Högström           Lulepostens IF             51:11      17:08
66   365 Mikael Borgström          Nässjö PIF                 51:13      17:10
67   201 Curt Olsson               Borlänge PIF               51:18      17:15
68   320 Håkan Nilsson             Malmö PKK                  51:20      17:17
69   457 Leif Johansson            Vetlanda PIF               51:21      17:18
70   424 Mats Sjöö                 Säterpostens IF            51:37      17:34
71   323 Peter Lindback            Malmö PKK                  51:40      17:37
72   386 Sölve Engström            Sollefteå PIK              51:52      17:49
73   344 Hanna Björk               Norrtälje PIF              52:26      18:23
     436 Kristina Öredahl          Umepostens IF              52:26      18:23
75   315 Erik Lindblad             Lycksele PIF               52:33      18:30
76   483 Anna-Lena Hanzon          Örnsköldsvik PIF           52:52      18:49
77   420 Carina Degerfeldt         Säterpostens IF            52:59      18:56
78   429 Anki Schefström           Umepostens IF              53:00      18:57
79   226 Peter Sträng              Falköping PIF              53:12      19:09
80   497 Björn Källström           Lulepostens IF             53:14      19:11
81   232 Mie Hammarström           Gävle PIK                  53:21      19:18
82   325 Tomas Gustavsson          Mjölby PIF                 53:32      19:29
83   205 Josef Erben               Borås PIF                  53:35      19:32
84   280 Sören Tollbom             Härnösand PSK              53:58      19:55
85   403 Kjell Bernehammar         SPIK                       54:27      20:24
86   378 Staffan Westbom           Sandviken PIF              54:33      20:30
87   209 Jonas Aronsson            Ed PIF                     54:37      20:34
88   303 Lennart Sandström         Ludvika PIF                55:00      20:57
89   227 Helena Bergström          Gävle PIK                  55:02      20:59
90   269 Thomas Johannesson        Göteborg PIF               55:05      21:02
91   512 Veijo Lipponen            Lulepostens IF             55:11      21:08
92   419 Britt Stenqvist           Säterpostens IF            55:21      21:18
93   423 Mats Green                Säterpostens IF            55:23      21:20
94   513 Mauro Lopez               Lulepostens IF             55:41      21:38
95   281 Ulla Jonsson              Härnösand PSK              55:42      21:39
96   208 Annika Karlsson           Ed PIF                     55:49      21:46
97   290 Berit Lind-Andersson      Linköping PIF              55:56      21:53
98   380 Vivian Lestander          Skelleftepostens IK        56:12      22:09
99   384 Runar Lindberg            Sollefteå PIK              56:13      22:10
100  514 Margit Senbom             Lulepostens IF             56:18      22:15
101  260 Mats Björkqvist           Göteborg PIF               56:21      22:18
102  427 Lennart Vernersson        Trollhättan PIF            56:23      22:20
103  230 Margaretha Östlund        Gävle PIK                  56:28      22:25
104  432 Jenny Rimflo              Umepostens IF              56:30      22:27
105  484 Lennart Forsberg          Örnsköldsvik PIF           56:31      22:28
106  359 Patrik Tellström          Nyköping PIF               56:39      22:36
107  317 Simon Gustafsson          Lycksele PIF               56:47      22:44
108  488 Siw Lundin                Örnsköldsvik PIF           56:57      22:54
109  425 Britt-Marie Dahlström     Trollhättan PIF            57:02      22:59
110  401 Viviann Suther            SPIK                       57:04      23:01
111  249 Ingmarie Påhlsson         Göteborg PIF               57:11      23:08
     347 Lotta Gran                Norrtälje PIF              57:11      23:08
113  353 Ann-Sofie Tellström       Nyköping PIF               57:13      23:10
114  458 Mikael Axelsson           Vetlanda PIF               57:19      23:16
115  224 Henrik Samuelsson         Falköping PIF              57:37      23:34
116  357 Inger Järvall             Nyköping PIF               57:48      23:45
117  460 Pia Ravnell-Bogar         Vetlanda PIF               57:52      23:49
118  433 Joakim Sundström          Umepostens IF              57:55      23:52
119  253 Leif Påhlsson             Göteborg PIF               57:58      23:55
120  459 Mikael Ekblad             Vetlanda PIF               58:10      24:07
121  292 Henrik Andreasson         Linköping PIF              58:24      24:21
122  286 Roger Bergström           Jönköping                  58:26      24:23
123  351 Agnetha Mård              Nyköping PIF               58:27      24:24
124  387 Kenneth Abt               Sollentuna PIK             58:29      24:26
125  327 Lennart Schenk            Morapostens IF             58:31      24:28
126  285 Bruno Lago                Jönköping                  58:53      24:50
127  283 Bengt-Inge Carlsson       Jönköping                  58:56      24:53
128  337 Kim Hellström             Norrköping PIF             58:58      24:55
129  389 Bengt Ericson             SPIK                       59:04      25:01
130  500 Anders Thorell            Lulepostens IF             59:15      25:12
131  340 Monica Lundvall           Norrköping PIF             59:22      25:19
132  211 Birgitta Wiktorsson       Eksjö PIF                  59:23      25:20
133  306 Lars Nyström              Lulepostens IF             59:24      25:21
134  452 Erling Björkmyr           Vetlanda PIF               59:41      25:38
135  434 Kent Nilsson              Umepostens IF              59:42      25:39
136  313 Tommy Månsson             Lund PKK                   59:47      25:44
137  375 Christer Andersson        Postens IF                 59:52      25:49
138  212 Lisbeth Thörnert          Eksjö PIF                  59:58      25:55
139  373 Torwald Josefsson         Nässjö PIF               1.00:05      26:02
140  368 Kalle Karlsson            Nässjö PIF               1.00:08      26:05
141  300 Torbjörn Jonsson          Linköping PIF            1.00:10      26:07
142  366 Jörgen Hall               Nässjö PIF               1.00:22      26:19
143  277 Tomas Edmund              Helsingborg PIF          1.00:30      26:27
144  495 Märta Bäckström           Östersund PIF            1.00:45      26:42
145  421 Lars Jungermann           Säterpostens IF          1.00:58      26:55
146  465 Conny Åström              Vindeln PIF              1.01:21      27:18
147  388 Adele Petersson           SPIK                     1.01:27      27:24
148  206 Knut Sundqvist            Borås PIF                1.01:29      27:26
149  496 Sten Elmqvist             Östersund PIF            1.01:36      27:33
150  491 Britt-Mari Karlsson       Östersund PIF            1.01:40      27:37
151  210 Annika Fredén             Eksjö PIF                1.01:42      27:39
152  312 Sven-Hugo Mattsson        Lund PKK                 1.01:43      27:40
153  328 Margareta Halfvars        Morapostens IF           1.01:53      27:50
154  256 Magnus Eliasson           Göteborg PIF             1.02:00      27:57
155  369 Kurt Gustavsson           Nässjö PIF               1.02:03      28:00
156  341 Nils-Ove Johansson        Norrköping PIF           1.02:17      28:14
157  356 Bo Ringdahl               Nyköping PIF             1.02:26      28:23
158  336 Hans Ohlin                Norrköping PIF           1.02:55      28:52
159  411 Monica Savander           SPIK                     1.03:23      29:20
160  414 Ulla Åkesson              SPIK                     1.03:30      29:27
161  398 Inger Edström             SPIK                     1.03:34      29:31
162  282 Bo-Göran Åkesson          Hässleholm               1.03:47      29:44
163  284 Berit Remnemark           Jönköping                1.04:07      30:04
164  316 Monika Forsberg           Lycksele PIF             1.04:16      30:13
165  342 Roland Carlsson           Norrköping PIF           1.04:27      30:24
166  276 Peter Ewerlöf             Helsingborg PIF          1.04:33      30:30
167  363 Anne Jalderot             Nässjö PIF               1.04:46      30:43
168  364 Britt Marie Eklöf         Nässjö PIF               1.04:49      30:46
169  453 Gunnel Holmsten           Vetlanda PIF             1.04:50      30:47
170  431 Christina Bäck            Umepostens IF            1.04:51      30:48
171  343 Anna Björk                Norrtälje PIF            1.04:52      30:49
172  229 Malin Johansson           Gävle PIK                1.04:55      30:52
     486 Marlene Häggblad          Örnsköldsvik PIF         1.04:55      30:52
174  393 Eija Tolppi               SPIK                     1.04:57      30:54
175  382 Inger Lindström           Sollefteå PIK            1.04:59      30:56
176  200 Bertil Kämpe              Boden PIK                1.05:03      31:00
177  238 Siw Berg                  Gävle PIK                1.05:05      31:02
178  418 Lövdahl                   Sundsvall                1.05:30      31:27
179  446 Gerd Waltersson           Uppsala PIK              1.05:31      31:28
180  236 Ove Lundqvist             Gävle PIK                1.05:33      31:30
181  217 Lilli Assi                Eskilstuna PIF           1.05:48      31:45
182  298 Magnus Pettersson         Linköping PIF            1.06:24      32:21
183  267 Rolf Arvidsson            Göteborg PIF             1.06:46      32:43
184  405 Louise Ekblom             SPIK                     1.07:07      33:04
185  470 Marie Nilsson             Vindeln PIF              1.07:24      33:21
186  370 Lisa Sandler              Nässjö PIF               1.07:37      33:34
187  406 Margareta Bogatir         SPIK                     1.07:38      33:35
188  407 Heino Aner                SPIK                     1.07:47      33:44
189  294 Karin Ekegren             Linköping PIF            1.08:13      34:10
190  213 Terese Forsell            Eksjö PIF                1.08:17      34:14
191  372 Susanne Andersson         Nässjö PIF               1.08:20      34:17
192  278 Gunilla Nilsson           Hultfred PIF             1.08:23      34:20
193  332 Fredrik Björnland         Mönsterås PIF            1.08:36      34:33
194  485 Margoth Fahlgren          Örnsköldsvik PIF         1.08:43      34:40
195  345 Inger Eriksson            Norrtälje PIF            1.08:49      34:46
196  391 Christina Lindgren        SPIK                     1.09:13      35:10
197  248 Hillevi Andersson         Göteborg PIF             1.09:15      35:12
198  219 Bittan Sjökvist           Eslöv PIF                1.09:34      35:31
199  215 Gunnar Martinsson         Eskilstuna PIF           1.09:58      35:55
200  449 Carina Arvidsson          Varberg PIF              1.10:01      35:58
201  247 Gunni Andersson           Göteborg PIF             1.10:13      36:10
202  263 Monika Kvarnström         Göteborg PIF             1.10:20      36:17
203  311 Marie Berg                Lund PKK                 1.10:43      36:40
204  295 Katarina Sjöberg          Linköping PIF            1.10:48      36:45
205  233 Mona Dagfjäll             Gävle PIK                1.10:53      36:50
206  467 Gunmarie Jakobsson        Vindeln PIF              1.10:59      36:56
207  408 Jonas Nordinge            SPIK                     1.11:31      37:28
208  473 Hans Nyberg               Visby PIF                1.12:09      38:06
209  448 Staffan Eriksson          Uppsala PIK              1.12:21      38:18
210  291 Britt Lundberg            Linköping PIF            1.12:43      38:40
211  474 Lars Pettersson           Visby PIF                1.12:49      38:46
212  476 Monica Hjerp              Visby PIF                1.12:52      38:49
213  399 Ingrid Nyåkers            SPIK                     1.13:40      39:37
214  310 Annika Aronsson           Lund PKK                 1.13:43      39:40
215  415 Weronica Fingahl          SPIK                     1.13:56      39:53
216  333 Agneta Andersson          Norrköping PIF           1.13:57      39:54
217  272 Tomas Jagler              Göteborg PIF             1.14:29      40:26
218  271 Tina Johansson            Göteborg PIF             1.14:34      40:31
     402 Kaj Åkerlund              SPIK                     1.14:34      40:31
220  410 Monica Bolinder           SPIK                     1.14:37      40:34
221  454 Helene Johansson          Vetlanda PIF             1.14:44      40:41
222  235 Monica Persson-Ståhl      Gävle PIK                1.14:57      40:54
223  339 Mia Gatterman             Norrköping PIF           1.15:09      41:06
224  244 Elisabeth Widmaier        Göteborg PIF             1.15:12      41:09
225  252 Kerstin Bernhardsson      Göteborg PIF             1.16:40      42:37
226  381 Bent Sundberg             Sollefteå PIK            1.17:03      43:00
227  268 Sven-Inge Henriksson      Göteborg PIF             1.17:32      43:29
228  390 Berit Sandelius           SPIK                     1.18:36      44:33
     412 Per Gavelius              SPIK                     1.18:36      44:33
230  409 Martin Dimow              SPIK                     1.18:41      44:38
231  240 Torbjörn Johansson        Gävle PIK                1.18:42      44:39
232  251 Kerstin Andersson         Göteborg PIF             1.20:58      46:55
233  234 Monica Nygren             Gävle PIK                1.21:10      47:07
234  383 Kerstin Sundberg          Sollefteå PIK            1.22:18      48:15
235  242 Carina Lindgren           Göteborg PIF             1.22:22      48:19
236  207 Peter Klaar               Borås PIF                1.22:26      48:23
237  445 Ann Holstensson           Uppsala PIK              1.23:18      49:15
238  220 Lena Hansson              Eslöv PIF                1.25:34      51:31
239  426 Johanna Ljungberg         Trollhättan PIF          1.26:57      52:54
240  346 Jessica Arnow             Norrtälje PIF            1.27:44      53:41
241  241 Annika Ramme              Göteborg PIF             1.28:17      54:14
242  451 Marita Eliasson           Varberg PIF              1.28:20      54:17
243  461 Barbro Nordström          Vindeln PIF              1.28:21      54:18
244  468 Laila Sandström           Vindeln PIF              1.28:22      54:19
245  334 Elisabeth Persson         Norrköping PIF           1.31:03      57:00
246  250 Ivy Tärnberg              Göteborg PIF             1.32:00      57:57
247  301 Bengt Skoog               Ludvika PIF              1.32:47      58:44
248  221 Björn Klaar               Falköping PIF            1.33:14      59:11
249  275 Ingela Plateryd           Helsingborg PIF          1.33:34      59:31
250  416 Åke Mosell                SPIK                     1.33:49      59:46
251  258 Maria Haddes              Göteborg PIF             1.34:37    1.00:34
252  243 Claes Norenberg           Göteborg PIF             1.35:00    1.00:57
253  273 Vaesi Sheida              Göteborg PIF             1.35:14    1.01:11
254  335 Hans Johansson            Norrköping PIF           1.35:29    1.01:26
255  257 Margareta Svensson        Göteborg PIF             1.35:42    1.01:39
256  259 Marita Lagerfors          Göteborg PIF             1.36:11    1.02:08
257  400 Jens Larsson              SPIK                     1.55:06    1.21:03

 

 

 

 

Copyright 2007 Lulepostens IF