banner

luleposten
Hem Föreningen Styrelsen Aktiviteter Övrigt Gästbok Porsörundan 2011

Boule Bowling Bangolf Skidor Löpning Cykel Simning Kubb Skidor

 Resultat  D 21
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    2   CARINA MODEN              ÖSTERSUND                  47:24          0
2    1   MALENA HORTTANA           HALLSTAHAMMAR              49:47       2:23
3    3   INGER TÖRN                MORA                     1.01:38      14:14





                                Resultat  D 55
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    4   EVY RUTQVIST              LULEÅ                      57:55          0





                                Resultat  H 21
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    8   NIKLAS PERSSON            KALIX                      41:55          0
2    7   LEIF PERSSON              HALLSTAHAMMAR              42:06         11
3    11  PÄR STRANDBERG            LJUSDAL                    43:46       1:51
4    15  GÖRAN ASPNÄS              UPPSALA                    46:42       4:47
5    10  STEFAN JERFSTÖM           LJUSDAL                    47:17       5:22
6    9   PER RÖNNLUND              KALIX                      47:47       5:52
7    13  THOMAS GRANLUND           SKELLEFTEÅ                 50:00       8:05





                                Resultat  H 35
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    19  JARMO RAATEROVA           LULEÅ                      37:47          0
2    21  PATRIK SKOGLUND           UMEÅ                       38:26         39
3    18  MAURO LOPEZ               LULEÅ                      41:23       3:36
4    22  PETER KARLSSON            UPPSALA                    43:31       5:44
5    20  JONAS JOHANSSON           LUND                       46:30       8:43
6    17  TOMAS WRETLING            HALLSTAHAMMAR              46:44       8:57





                                Resultat  H 40
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    28  THOMAS CAIRNS             MALMÖ                      36:16          0
2    23  THOMAS RISTRÖM            BODEN                      39:22       3:06
3    27  RONALD NILSSON            LULEÅ                      39:28       3:12
4    26  HÅKAN HARILA              LULEÅ                      41:14       4:58
5    29  LARS BERGSTEDT            SKELLEFTEÅ                 41:20       5:04
6    24  MATS LUNDBÄCK             KALIX                      42:15       5:59
7    25  MIKAEL BOMAN              LULEÅ                      45:31       9:15





                                Resultat  H 45
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    32  INGVAR JOHANSSON          LULEÅ                      36:17          0
2    33  HARRY OLLI                LULEÅ                      41:31       5:14
3    36  LARS ERIKSSON             SKELLEFTEÅ                 42:10       5:53
4    30  KJELL ANDERSSON           KIRUNA                     44:04       7:47
5    31  INGVAR SANDBERG           KUMLA                      46:25      10:08
6    35  BO STURESSON              LUND                       49:09      12:52
7    34  GLENN WIKSTRÖM            LULEÅ                      53:31      17:14





                                Resultat  H 50
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    37  KENT ALEXANDERSSON        BODEN                      39:02          0
2    42  OVE HEMMINGSSON           ÖSTERSUND                  39:19         17
3    38  BÖRJE ISAKSSON            KALIX                      47:37       8:35
4    41  TOMMY LARSSON             YSTAD                      54:36      15:34
5    39  BERTIL ERIKSSON           MORA                     1.01:42      22:40





                                Resultat  H 55
                                ==============

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    45  ELON LINDVALL             SKELLEFTEÅ                 41:09          0
2    44  LARRY MARKSTRÖM           PITEÅ                      44:05       2:56
3    46  LAGE SANDSTRÖM            SKELLEFTEÅ                 44:31       3:22
4    43  RUNE LUNDQVIST            HALMSTAD                   46:32       5:23
5    48  BENGT LÖVGREN             UMEÅ                       52:36      11:27
6    47  BO CARLSSON               UMEÅ                     1.02:06      20:57





                                Resultat  POSTMIL
                                =================

                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
1    613 ANDERS ÅSTRÖM             LULEÅ                      36:53          0
2    538 PER ALTESTAD              SÖDERTÄLJE                 40:13       3:20
3    218 MARKKU SÄPPÄNEN           BORLÄNGE                   40:47       3:54
4    618 CHRISTER OLOFSSON         LULEÅ                      41:15       4:22
5    481 BENGT JÖNSSON             SPIK                       41:45       4:52
6    327 PER-ANDERS JANSSON        LUDVIKA                    42:23       5:30
7    615 PETER SUNDQVIST           SPORTRADION                42:26       5:33
8    371 ROLF SVALLFORS            LULEÅ                      42:57       6:04
9    284 JOHAN PALM                KALMAR                     43:17       6:24
10   526 CARL WENNERSTRÖM          SPIK LIDINGÖ               43:50       6:57
11   261 PETER FRISK               HUDIKSVALL                 44:01       7:08
12   495 ULF NORDLUND              SPIK                       44:08       7:15
13   480 PER JOHANSSON             SPIK                       44:21       7:28
14   458 TOMMY EKMAM               SPIK                       44:26       7:33
15   220 OLA HÅKANSSON             BORÅS                      44:57       8:04
16   593 PATRIK BENGTSSON          ÖSTERSUND                  45:02       8:09
17   386 BENGT NYSTRÖM             LYCKSELE                   45:19       8:26
18   490 JOSE MORALES              SPIK                       45:25       8:32
19   453 ULF BOSTRÖM               SPIK                       45:38       8:45
20   383 PÄR LINDBERG              LYCKSELE                   46:07       9:14
21   478 CLAES JOHANSSON           SPIK                       46:37       9:44
22   351 HENRIK JOHANSSON          LULEÅ                      46:39       9:46
23   506 KJELL SKOG                SPIK                       46:45       9:52
24   525 FRANCISKA ROOS            SPIK LIDINGÖ               47:05      10:12
25   202 SVEN HOLMQVIST            BODEN                      47:17      10:24
26   368 MANNE SANDSTEN            LULEÅ                      47:42      10:49
27   338 MATS DAHLBERG             LULEÅ                      48:41      11:48
28   245 LEIF SÄLLMAN              GÖTEBORG                   48:42      11:49
29   447 CAMILLA ANDERSSON         SPIK                       48:49      11:56
30   557 LARS ERIKSSON             UPPSALA                    48:55      12:02
31   461 MORGAN ENQVIST            SPIK                       49:33      12:40
32   566 BJÖRN LINDMARK            VINDELN                    49:34      12:41
33   567 BENGT NILSSON             VINDELN                    49:35      12:42
34   332 PETER ANDERSSON           LULEÅ                      49:38      12:45
35   455 OVE STRÖMBERG             SPIK                       49:43      12:50
36   608 JON MATTSSON              ÖSTERSUND                  49:44      12:51
37   355 MARIE-LOUISE LAX          LULEÅ                      49:47      12:54
38   350 ALLAN JOHANSSON           LULEÅ                      49:48      12:55
39   435 MATS WIDEN                SOLLENTUNA                 49:54      13:01
40   391 THOMAS GUSTAVSSON         MJÖLBY                     50:06      13:13
41   223 B-A MÄHLER                BORÅS                      50:09      13:16
42   381 JENS GUSTAVSSON           LYCKSELE                   50:11      13:18
43   387 CHRISTER NÄSLUND          LYCKSELE                   50:12      13:19
44   216 CURT OLSSON               BORLÄNGE                   50:39      13:46
45   367 PETER SANDLUND            LULEÅ                      50:41      13:48
46   278 RONNY SUNDEN              KALIX                      50:46      13:53
     500 CISSI RIDDERSTOLPE        SPIK                       50:46      13:53
48   217 LOUISE PETTERSSON         BORLÄNGE                   50:48      13:55
49   389 HÅKAN NILSSON             MALMÖ                      50:52      13:59
50   603 ANDERS JOHANSSON          ÖSTERSUND                  51:00      14:07
51   602 KALLE HERMANSSON          ÖSTERSUND                  51:02      14:09
52   255 MATS NORDSTRÖM            HALLSTAHAMMAR              51:06      14:13
53   325 PÄR BERGSTRÖM             LUDVIKA                    51:07      14:14
54   398 KENNETH MOMQVIST          MORA                       51:56      15:03
55   249 ANNA  LINDHOLM            HALLSBERG                  51:57      15:04
56   272 ROGER MÄKI                KALIX                      52:23      15:30
57   273 MÅRTEN NORDMARK           KALIX                      52:24      15:31
58   394 OLLE ERIKSSON             MORA                       52:26      15:33
59   524 ANDERS OLLSON             SPIK LIDINGÖ               52:31      15:38
60   596 BENGT EKLUND              ÖSTERSUND                  52:33      15:40
60   596 BENGT EKLUND              ÖSTERSUND                  52:33      15:40
61   483 STEFAN KARLSSON           SPIK                       52:44      15:51
62   212 MARIA KARLSSON            BORLÄNGE                   52:47      15:54
63   259 ANDERS SANAKSENAHO        HAPARANDA                  52:49      15:56
     539 HELENA KOLLBERG           SÖDERTÄLJE                 52:49      15:56
65   581 LARS ERIKSSON             ÖREBRO                     52:53      16:00
66   251 ROGER KARLSSON            HALLSTAHAMMAR              52:54      16:01
67   505 TOMMY SEHLBERG            SPIK                       52:58      16:05
68   438 HANS LUNDEN               SPIK                       53:00      16:07
69   204 REINE KARLSSON            BODEN                      53:05      16:12
70   430 UNO STRÖMBERG             SKELLEFTEÅ                 53:14      16:21
71   234 HELENE STÅHL              GÄLLIVARE                  53:22      16:29
72   527 KNUT VOGNILD              SPIK LIDINGÖ               53:25      16:32
73   370 PEO SJÖMARK               LULEÅ                      53:27      16:34
74   523 TOM METSMA                SPIK LIDINGÖ               53:32      16:39
75   363 LARS NYSTRÖM              LULEÅ                      53:38      16:45
76   424 PATRIK TELLSTRÖM          NYKÖPING                   53:48      16:55
77   372 ANDERS THORELL            LULEÅ                      53:49      16:56
78   281 ANDERS DANIELSSON         KALMAR                     54:08      17:15
79   558 STAFFAN ERIKSSON          UPPSALA                    54:10      17:17
80   531 MATS GREEN                SÄTER                      54:17      17:24
81   239 LILL BREVIK               GÖTEBORG                   54:18      17:25
     433 TUULA DUFVA               SOLLENTUNA                 54:18      17:25
83   392 JOAKIM HEDEBORG           MJÖLBY                     54:19      17:26
84   409 SIEN YILI CHEAH           NORRKÖPING                 54:31      17:38
85   347 MICHAEL HÖGSTRÖM          LULEÅ                      54:43      17:50
86   286 BO ÄLGNE                  KALMAR                     55:12      18:19
87   377 KATARINA HANSSON          LUND                       55:13      18:20
88   248 LARS ÖBERG                GÖTEBORG                   55:15      18:22
89   335 INGRID BLOMKVIST          LULEÅ                      55:16      18:23
90   541 ÅKE ELFVING               TROLLHÄTTAN                55:19      18:26
91   221 PONTUS HÄLL               BORÅS                      55:43      18:50
92   528 UNO HASSELBLAD            SUNDSVALL                  55:55      19:02
93   551 ANN-KRISTIN SCHEFSTRÖM    UMEÅ                       56:04      19:11
94   233 LENA FALKSUND-NILSSON     GÄLLIVARE                  56:08      19:15
95   614 LARS-GÖRAN NIEMI          LULEÅ                      56:11      19:18
96   408 ROLAND CARLSSON           NORRKÖPING                 56:12      19:19
97   513 ANDERS WESTERLUND         SPIK                       56:20      19:27
98   256 IRENE THELIN              HALLSTAHAMMAR              56:24      19:31
99   580 MAGNUS PERSSON            YSTAD                      56:26      19:33
100  395 RUNE GUDMUNSSON           MORA                       56:27      19:34
101  366 JÖRGEN RUTQVIST           LULEÅ                      56:29      19:36
102  443 MIKAEL SÖDERBERG          SPIK                       56:30      19:37
103  374 ÅKE TSERNI                LULEÅ                      56:41      19:48
104  203 STEFAN JÖNSSON            BODEN                      56:51      19:58
105  535 MATS SJÖÖ                 SÄTER                      56:56      20:03
106  282 BRITT JOHANSSON           KALMAR                     57:02      20:09
107  312 TORBJÖRN JONSSON          LINKÖPING                  57:07      20:14
108  574 MIKAEL NYBERG             VISBY                      57:14      20:21
109  299 DAG BLIXT                 LINKÖPING                  57:24      20:31
110  459 JIMMY EKSTRÖM             SPIK                       57:31      20:38
111  343 ULF HELLSTRÖM             LULEÅ                      57:32      20:39
112  521 CHRISTER KULLMAN          SPIK LIDINGÖ               57:40      20:47
113  537 TORD FRYKBERG             SÖDERHAMN                  57:51      20:58
114  211 ANNA-KARIN BLOMGREN       BORLÄNGE                   58:00      21:07
115  267 RONNY BRÄNNMARK           KALIX                      58:10      21:17
     493 ANN-LOUISE NORDBERG       SPIK                       58:10      21:17
117  349 KJELL JAKOBSSON           LULEÅ                      58:18      21:25
118  412 HANS OHLIN                NORRKÖPING                 58:31      21:38
119  559 SVEN FORSBERG             UPPSALA                    58:35      21:42
120  540 SIGVARD LÄTH              SÖDERTÄLJE                 58:49      21:56
121  252 STEFAN KARLSSON           HALLSTAHAMMAR              59:06      22:13
122  257 EVA LÅDSTRÖM              HAPARANDA                  59:12      22:19
123  240 EWA FRANZEN               GÖTEBORG                   59:15      22:22
124  575 KURT WERKELIN             VISBY                      59:17      22:24
125  242 ING-MARIE PÅHLSSON        GÖTEBORG                   59:18      22:25
126  396 MARGARETA HALLVARS        MORA                       59:23      22:30
127  238 STEFAN ANDERSSON          GÖTEBORG                   59:29      22:36
128  617 ALF KVAMSDAHL             LULEÅ                      59:50      22:57
129  498 ENE PROOS                 SPIK                       59:54      23:01
130  464 SIV ERIKSSON              SPIK                       59:55      23:02
131  414 BITTE SONELIN             NORRKÖPING               1.00:02      23:09
132  518 ULLA ÅKESSON              SPIK                     1.00:03      23:10
133  420 ELISABETH RYLANDER        NYKÖPING                 1.00:08      23:15
134  416 EMMA EKROTH               NYKÖPING                 1.00:11      23:18
135  205 BERTIL KÄMPE              BODEN                    1.00:31      23:38
136  432 KENNETH ABBT              SOLLENTUNA               1.00:32      23:39
137  555 KRISTINA BERGGREN         UPPSALA                  1.01:02      24:09
138  560 ANN HOLSTENSSON           UPPSALA                  1.01:04      24:11
139  549 MARIA JACKOBSSON          UMEÅ                     1.01:09      24:16
140  390 ERIK ANDERSSON            MJÖLBY                   1.01:12      24:19
141  619 PER BLOMQVIST             LULEÅ                    1.01:17      24:24
142  623 LENNART HELGESSON         SPIK                     1.01:32      24:39
143  418 MIKAEL JANSSON            NYKÖPING                 1.01:35      24:42
144  546 LEIF ANDERSSON            UMEÅ                     1.01:50      24:57
144  421 LISA SPARRNER             NYKÖPING                 1.01:36      24:43
145  546 LEIF ANDERSSON            UMEÅ                     1.01:50      24:57
146  446 GUNNAR AX                 SPIK                     1.01:51      24:58
147  584 LENNART FORSBERG          ÖRNSKÖLDSVIK             1.02:09      25:16
148  533 LARS JUNGERMANN           SÄTER                    1.02:12      25:19
149  620 JÖRGEN ÅSLUND             LULEÅ                    1.02:15      25:22
150  494 JONAS NORDINGE            SPIK                     1.02:18      25:25
151  554 ANETTE ARBIN              UPPSALA                  1.02:25      25:32
     561 GERD WALTERSSON           UPPSALA                  1.02:25      25:32
153  423 FIA TELLSTRÖM             NYKÖPING                 1.02:26      25:33
154  225 THERES FORSELL            EKSJÖ                    1.02:27      25:34
155  250 MAUD APPELQVIST           HALLSTAHAMMAR            1.02:29      25:36
156  520 PATHRIK DAUN              SPIK LIDINGÖ             1.02:54      26:01
157  536 BRITT STORQVIST           SÄTER                    1.02:56      26:03
158  326 ERIK ENGBLOM              LUDVIKA                  1.02:58      26:05
159  219 EVA ZACKRISSON            BORLÄNGE                 1.03:04      26:11
160  522 MATS LUNDGREN             SPIK LIDINGÖ             1.03:05      26:12
161  214 MARIA LUNDBERG            BORLÄNGE                 1.03:23      26:30
162  553 KIKI ÖREDAHL              UMEÅ                     1.03:25      26:32
163  590 ULLA STRANDBERG           ÖRNSKÖLDSVIK             1.03:28      26:35
164  200 MARGARETA BELLQVIST       BODEN                    1.03:40      26:47
165  264 LARS WIK                  HUDIKSVALL               1.03:42      26:49
166  427 MARITA ERIKSSON           SKELLEFTEÅ               1.03:53      27:00
167  341 STEFAN GAVELIN            LULEÅ                    1.04:04      27:11
168  463 INGVAR ERIKSSON           SPIK                     1.04:10      27:17
169  594 GUN BERGQVIST             ÖSTERSUND                1.04:33      27:40
170  243 LEIF PÅHLSSON             GÖTEBORG                 1.04:36      27:43
171  388 HELENA NÄSLUND            LYCKSELE                 1.04:41      27:48
172  605 ULLA  JONSSON             ÖSTERSUND                1.04:49      27:56
173  397 CARINA LARSSON            MORA                     1.04:51      27:58
174  471 STIG GRÖNLUND             SPIK                     1.04:54      28:01
175  399 BRITT-MARIE SVÄRD         MORA                     1.05:00      28:07
176  413 TURE SEDMAN               NORRKÖPING               1.05:07      28:14
177  441 JAMES OWYUA               SPIK                     1.05:17      28:24
178  230 JOHAN CARLSSON            ESKILSTUNA               1.05:22      28:29
179  428 SUSANNE LUNDQVIST         SKELLEFTEÅ               1.05:38      28:45
180  425 JONAS HANSSON             PITEÅ                    1.05:41      28:48
181  470 MAGNUS GRÖNLUND           SPIK                     1.05:49      28:56
182  379 BIRGITTA NILSSON          LUND                     1.06:04      29:11
183  585 SIRI GRAHN                ÖRNSKÖLDSVIK             1.06:17      29:24
184  263 ERIKA WEINACHT            HUDIKSVALL               1.06:39      29:46
185  247 AGNETA ÖBERG              GÖTEBORG                 1.06:46      29:53
186  285 CATRINE ZENDELI           KALMAR                   1.07:07      30:14
187  589 LILIAN NORDLANDER         ÖRNSKÖLDSVIK             1.07:11      30:18
188  448 PER-ARNE ANDERSSON        SPIK                     1.07:18      30:25
189  373 MAY-LOUISE THORELL        LULEÅ                    1.07:19      30:26
190  411 NILS OVE JOHANSSON        NORRKÖPING               1.07:20      30:27
191  361 MARIE NYGÅRD              LULEÅ                    1.07:21      30:28
192  262 ANDERS LINDGREN           HUDIKSVALL               1.07:23      30:30
193  300 MARIANNE BLIXT            LINKÖPING                1.07:25      30:32
194  612 SIV GUSTAFSSON            UMEÅ                     1.07:26      30:33
195  244 ANNIKA RAMME              GÖTEBORG                 1.07:27      30:34
     622 ULLA NYSTRÖM              BODEN                    1.07:27      30:34
197  297 HENRIK ANDREASSON         LINKÖPING                1.07:35      30:42
198  449 PETER ANDERSSON           SPIK                     1.07:51      30:58
199  436 STEFAN DYBERG             SPIK                     1.07:56      31:03
200  473 DANIEL HÄGGLÖW            SPIK                     1.08:15      31:22
201  439 CHRISTINA MÅRTENSSON      SPIK                     1.08:18      31:25
202  621 MARGIT SENBOM             LULEÅ                    1.08:24      31:31
203  591 ANN MARIE ADLER LINGESTE  ÖSTERSUND                1.08:36      31:43
204  393 STIG DAVIDSSON            MORA                     1.08:41      31:48
205  339 HÅKAN ENGSTRÖM            LULEÅ                    1.08:49      31:56
206  468 KARL-ÅKE FÄLDT            SPIK                     1.08:50      31:57
207  556 INGEGERD ERIKSSON         UPPSALA                  1.09:43      32:50
208  356 KENT LUNDSTRÖM            LULEÅ                    1.09:44      32:51
209  226 ANNE WALLERMAN KARLSSON   EKSJÖ                    1.09:45      32:52
210  323 INGELI THUNBERG           LINKÖPING                1.11:06      34:13
211  310 EMILIA JOHANSSON          LINKÖPING                1.11:07      34:14
212  595 LENA BILL                 ÖSTERSUND                1.11:12      34:19
213  592 BERT OVE ANDERSSON        ÖSTERSUND                1.11:13      34:20
     609 LEIF GISSLER              ÖSTERSUND                1.11:13      34:20
215  330 TOMMY AHLQVIST            LULEÅ                    1.11:23      34:30
216  246 IVY TÄRNBERG              GÖTEBORG                 1.11:26      34:33
217  469 PER GAVELIUS              SPIK                     1.11:27      34:34
218  254 SVEN LUNDQVIST            HALLSTAHAMMAR            1.11:28      34:35
     289 HELEN RAGNARSSON          KARLSKRONA               1.11:28      34:35
220  562 ERLING BJÖRKEMYR          VETLANDA                 1.11:29      34:36
221  253 ANNELI KOVANEN            HALLSTAHAMMAR            1.11:44      34:51
222  571 KARL-ERIK JOHNSSON        VISBY                    1.11:53      35:00
223  572 MARIANNE JOHNSSON         VISBY                    1.11:54      35:01
224  311 LEIF JOHANSSON            LINKÖPING                1.11:55      35:02
225  378 JAN MÅNSSON               LUND                     1.11:58      35:05
226  337 ROLF BRÄNNMARK            LULEÅ                    1.12:14      35:21
227  515 MELINDA YACICIOGLU        SPIK                     1.12:17      35:24
228  440 PÄR NILSSON               SPIK                     1.12:22      35:29
229  283 STINA JOHANSSON           KALMAR                   1.12:24      35:31
230  426 STEVE ÅGREN               PITEÅ                    1.12:37      35:44
231  442 MARIA STRÖBERG            SPIK                     1.12:47      35:54
232  290 MONICA SVENSSON           KARLSKRONA               1.13:14      36:21
233  419 AGNETA MÅRDH              NYKÖPING                 1.13:17      36:24
234  207 ÅKE LIDBERG               BODEN                    1.13:57      37:04
235  210 HELENA VIKSTRÖM           BODEN                    1.14:12      37:19
236  545 LENNART VERNERSSON        TROLLHÄTTAN              1.14:31      37:38
237  543 ULRICA SJÖBERG            TROLLHÄTTAN              1.14:42      37:49
238  331 INGVAR ANDERSSON          LULEÅ                    1.14:47      37:54
     375 KRISTER VENNBERG          LULEÅ                    1.14:47      37:54
240  611 AUNE MANNELA              LULEÅ                    1.15:23      38:30
241  258 ROGER PALO                HAPARANDA                1.15:24      38:31
242  516 LEIF ÅBERG                SPIK                     1.16:02      39:09
243  224 KNUT SUNDQVIST            BORÅS                    1.16:04      39:11
244  586 ANNA LENA H- AUGUSTSSON   ÖRNSKÖLDSVIK             1.16:18      39:25
245  400 HANS TÖNNBERG             MORA                     1.16:30      39:37
246  314 BERIT LIND-ANDERSSON      LINKÖPING                1.16:32      39:39
247  431 HANS SÖDERSTRÖM           SKELLEFTEÅ               1.16:36      39:43
248  578 ANITA HENNING             VÄSTERÅS                 1.16:38      39:45
249  265 GUNILLA NILSSON           HULTSFRED                1.16:43      39:50
250  294 LINDA AGNE                LINKÖPING                1.16:54      40:01
     320 KATARINA SJÖBERG          LINKÖPING                1.16:54      40:01
252  270 LEIF JOHANSSON            KALIX                    1.17:18      40:25
253  502 JOHAN RYDAHL              SPIK                     1.17:57      41:04
254  474 MATS JANSSON              SPIK                     1.17:58      41:05
255  274 LARS NOREN                KALIX                    1.18:08      41:15
256  295 MALIN ALLERT              LINKÖPING                1.18:09      41:16
257  302 MIKAEL DYLTE              LINKÖPING                1.20:00      43:07
258  237 HILLEVI ANDERSSON         GÖTEBORG                 1.21:14      44:21
259  579 ENID SUNDHOLM             VÄSTERÅS                 1.22:18      45:25
260  376 MARIE BERG                LUND                     1.22:24      45:31
261  215 EVA MATTSSON              BORLÄNGE                 1.22:38      45:45
262  465 GUN-BRITT ERLANDSSON      SPIK                     1.22:43      45:50
263  492 FREDRIK NILSSON           SPIK                     1.23:25      46:32
264  410 HANS JOHANSSON            NORRKÖPING               1.23:31      46:38
265  231 GUNNAR MARTINSSON         ESKILSTUNA               1.23:33      46:40
266  227 LEIF ANDERSSON            ESKILSTUNA               1.23:34      46:41
267  491 ÅKE MOSELL                SPIK                     1.24:02      47:09
268  236 MATS ÅBERG                GÄVLE                    1.24:31      47:38
269  235 OVE LUNDQVIST             GÄVLE                    1.24:32      47:39
270  208 KERSTIN NYBERG            BODEN                    1.25:03      48:10
271  606 BRITT MARI KARLSSON       ÖSTERSUND                1.25:09      48:16
272  307 ANNA  HULT                LINKÖPING                1.25:10      48:17
273  315 MONICA LINDBERG           LINKÖPING                1.25:17      48:24
274  296 KENNETH ANDERSSON         LINKÖPING                1.25:18      48:25
275  360 MONICA NORBERG            LULEÅ                    1.25:24      48:31
276  288 GUNNEL OLSSON             KARLSBORG                1.26:41      49:48
277  287 GUNILLA BLOMGREN          KARLSBORG                1.26:42      49:49
278  228 SUUAN BRODD               ESKILSTUNA               1.26:50      49:57
279  229 ANNA KARIN BRUNDIN        ESKILSTUNA               1.26:53      50:00
280  308 PATRIC IDESKÄR            LINKÖPING                1.26:54      50:01
281  624 MARGARETA PETTERSSON      SPIK                     1.26:55      50:02
282  573 HANS NYBERG               VISBY                    1.27:03      50:10
283  444 CARINA ADOLFSSON          SPIK                     1.27:04      50:11
284  509 LISBETH THIGER            SPIK                     1.27:11      50:18
285  507 ANNELI STRANDGÅRD         SPIK                     1.27:22      50:29
286  456 ANNELI DAHLGREN           SPIK                     1.27:24      50:31
287  417 MARIANNE HELLBERG         NYKÖPING                 1.27:49      50:56
288  422 ARNE TELLIN               NYKÖPING                 1.27:50      50:57
289  354 SARAH KINNUNEN            LULEÅ                    1.28:00      51:07
290  353 MARGARETHA KINNUNEN       LULEÅ                    1.28:01      51:08
291  484 RICKARD KOSTIAN           SPIK                     1.28:50      51:57
     454 JOHN DAHL                 SPIK                     1.28:50      51:57
293  600 MOA GUSTAVSSON            ÖSTERSUND                1.29:04      52:11
294  504 BENNY SANDBERG            SPIK                     1.29:20      52:27
295  597 STEN ELMQVIST             ÖSTERSUND                1.29:50      52:57
296  268 CECILIA HENRIKSSON        KALIX                    1.30:13      53:20
297  269 ANNE-GERD ISAKSSON        KALIX                    1.30:14      53:21
298  616 CARINA OLSSON             LULEÅ                    1.30:28      53:35
299  401 MONIKA VINGÅRD            MORA                     1.31:31      54:38
300  488 MIRJA LUNDIN              SPIK                     1.31:39      54:46
301  601 ROLF GÖRANSSON            ÖSTERSUND                1.32:39      55:46
302  404 ULF JOHANSSON             MÖNSTERÅS                1.32:48      55:55
303  406 KJELL MÖLLER              MÖNSTERÅS                1.32:49      55:56
304  511 KJELL WANSELIUS           SPIK                     1.33:34      56:41
305  457 CHRISTER DICKE            SPIK                     1.33:37      56:44
306  508 HANS SVESSON              SPIK                     1.33:42      56:49
307  610 EVA STAMBEJ               ÖSTERSUND                1.33:44      56:51
308  529 LENA BURGMAN              SÄTER                    1.33:45      56:52
309  530 CARINA DEGERFELDT         SÄTER                    1.33:46      56:53
310  532 JESSICA JUHLIN            SÄTER                    1.33:47      56:54
311  534 STEN NORMAN               SÄTER                    1.33:48      56:55
312  485 JENS LARSSON              SPIK                     1.34:44      57:51
313  568 CHRISTINE WIKLUND         VINDELN                  1.34:55      58:02
314  565 GUN-MARIE JACOBSSON       VINDELN                  1.34:56      58:03
315  569 GÖRAN WRENMAN             VINDELN                  1.34:57      58:04
316  407 SYLVIA ANDERSSON          NORRKÖPING               1.36:47      59:54
317  577 MALIN TÖRNBERG            VÄSTERVIK                1.36:48      59:55
318  319 MAGNUS PETTERSSON         LINKÖPING                1.36:50      59:57
319  587 MARGARETA HÄGGBLAD        ÖRNSKÖLDSVIK             1.36:51      59:58
320  582 MONA FAHLEN               ÖRNSKÖLDSVIK             1.36:52      59:59
321  598 KERSTIN ERIKSSON          ÖSTERSUND                1.37:02    1.00:09
     607 ELISABETH LARSSON         ÖSTERSUND                1.37:02    1.00:09
323  405 ALF LINDER                MÖNSTERÅS                1.37:26    1.00:33
324  277 ANNA-LENA STRÖMBERG       KALIX                    1.37:27    1.00:34
325  564 MARIE-LOUISE WENNERSTRÖM  VETLANDA                 1.37:41    1.00:48
326  604 ROLF JONSSON              ÖSTERSUND                1.38:29    1.01:36
327  599 LARSA GUNNARSSON          ÖSTERSUND                1.38:30    1.01:37
328  324 JOHAN WIDEN               LINKÖPING                1.38:43    1.01:50
329  316 BRITT LUNDBERG            LINKÖPING                1.39:14    1.02:21
330  303 KARIN EKEGREN             LINKÖPING                1.39:15    1.02:22
331  301 SOLVEIG CARLSSON          LINKÖPING                1.39:19    1.02:26
332  563 KERSTIN BJÖRKEMYR         VETLANDA                 1.40:12    1.03:19
333  322 SANDRA SVENSK             LINKÖPING                1.40:32    1.03:39
     321 MORGAN SVENSK             LINKÖPING                1.40:32    1.03:39
335  313 JAN JUHLIN                LINKÖPING                1.40:34    1.03:41
     510 BERIT WALLBERG            SPIK                     1.40:34    1.03:41
337  328 LENNART SANDSTRÖM         LUDVIKA                  1.40:43    1.03:50
338  329 BENGT SKOOG               LUDVIKA                  1.40:50    1.03:57
339  260 INGELA PLATTERYD          HELSINGBORG              1.40:51    1.03:58
340  552 LARS THORNEUS             UMEÅ                     1.42:24    1.05:31
341  548 LENNART GABRIELSSON       UMEÅ                     1.42:26    1.05:33
342  266 CHRISTINA BERGDAHL-ENSTR  KALIX                    1.42:53    1.06:00
     271 ALF JONSSON               KALIX                    1.42:53    1.06:00
344  477 CECILIA JOHANSSON         SPIK                     1.43:18    1.06:25
345  487 KARIN LINDH               SPIK                     1.43:19    1.06:26
346  306 JOANNA FORS               LINKÖPING                1.46:00    1.09:07
347  305 RITVA ERIKSSON            LINKÖPING                1.46:01    1.09:08
348  501 ULRIKA ROSELL             SPIK                     1.46:19    1.09:26
349  583 MARGOTH FAHLGREN          ÖRNSKÖLDSVIK             1.47:11    1.10:18
350  588 SIW  LUNDIN               ÖRNSKÖLDSVIK             1.47:12    1.10:19
351  222 PETER KLAAR               BORÅS                    1.49:05    1.12:12
352  292 INGVAR NORDIN             KUMLA                    1.52:15    1.15:22
353  291 MAJ-LIS CARLSSON          KUMLA                    1.52:17    1.15:24
354  293 EVA-LENA NYBLOM           KUMLA                    1.52:18    1.15:25
355  403 FREDRIK BJÖRNLAND         MÖNSTERÅS                1.52:21    1.15:28
356  489 MIKAEL MAGNUSSON          SPIK                     1.52:58    1.16:05
357  445 JONNY AHLVIN              SPIK                     1.52:59    1.16:06
358  486 MAUD LARSSON              SPIK                     1.57:52    1.20:59
359  519 FLORENCE ÄRLESKOG         SPIK                     1.58:08    1.21:15
360  298 SIV-BRITT BACK-AHLSTRÖM   LINKÖPING                1.58:12    1.21:19
361  317 MARIA SVENSSON            LINKÖPING                1.58:13    1.21:20
362  499 EWA PÅÅG                  SPIK                     2.19:08    1.42:15
     451 TINA BERGBÄCK             SPIK                     2.19:08    1.42:15
364  450 RUT ANDERSSON             SPIK                     2.19:09    1.42:16


 

 

 

 

Copyright 2007 Lulepostens IF